Frame

„Obelių grupė“ perdavė Ukrainai humanitarinę pagalbą už beveik 29 tūkst. eurų

„Obelių grupė“ skyrė humanitarinę pagalbą Ukrainai. Humanitarinės pagalbos paketą sudarė ne tik maistas, bet ir specialūs užklotai, generatoriai, prožektoriai ir kitos priemonės. Siuntos vertė – beveik 29 tūkst. eurų.

Ukraina jau daugiau nei metus yra draskoma Rusijos pradėtos invazijos. Vakarų valstybės, tarp jų ir Lietuva, skiria ne tik karinę, bet ir humanitarinę pagalbą. Savo iniciatyvomis prie to prisideda ir žmonės, įvairios organizacijos bei įmonės.

„Obelių grupė“ perdavė Ukrainos Pokrovsko teritorinei bendruomenei ir labdaros organizacijai „Oleksandrovsky Community Development Fund“ didžiausią savo iki šiol skirtą paramos paketą – už beveik 29 tūkst. eurų.

„Vertiname tai, ką Ukrainos žmonės daro dėl mūsų visų saugumo. Drąsi kova įkvepia, todėl mes privalome laiku suteikti visą reikiamą pagalbą. Prasidėjus karui, ukrainiečiams siuntėme savo gaminamą produkciją: greitai paruošiamas „Obelių“ sriubas bei kitus produktus. Nors paramą skiriame jau penktą kartą, šis paramos paketas – didžiausias, jį sudaro tai, ko Ukrainai labiausia reikia šiuo metu ir kuo galėjome prisidėti mes“, – sako Rimvydas Tamošiūnas, įmonės „Lomista“, priklausančios „Obelių grupei“, direktorius.

Suteikia vilties

Pagalbos paketą sudarė greitai paruošiamos sriubos, elektriniai šildomi užklotai ir pirštinės, prožektoriai, elektros generatoriai. Bendruomenės atstovai padėkojo įmonės vadovams ir pažymėjo, kad tokie veiksmai suteikia bendruomenės nariams ir kovotojams vilties.

„Šiuo sunkiu Ukrainos pasipriešinimo Rusijos agresijai metu, visas pasaulis susivienijo. Jūsų pagalba, padėties supratimas, geraširdis požiūris į mus yra tikra draugystės ir geros kaimynystės išraiška. Geri darbai nelieka nepastebėti – jie vienija ir įkvepia vilties, kad kartu įveiksime bet kokius sunkumus“, – sakė Pokrovsko kaimo vadovė Svitlana Spaževa.

Bendradarbiauja karo sąlygomis

„Lomista“, viena didžiausių aliejaus importo ir gamybos įmonė Baltijos šalyse, bendradarbiauja su Ukraina, kuri yra viena iš dviejų didžiausių aliejaus žaliavų tiekėjų pasaulyje. Net ir prasidėjus karui, šis bendradarbiavimas nesustojo. Įmonė ne kartą skyrė įvairią humanitarinę pagalbą, taip pat buvo įdarbinusi ukrainiečius.

„Prasidėjus karui, kai buvo didelis pabėgėlių srautas, pakvietėme prie mūsų komandos prisijungti ukrainiečius. Šiuo metu savo įmonėje dirbančių ukrainiečių jau neturime – dalis jų, nuslūgus šokui, grįžo į tėvynę. Esame atviri ir visada priimame darbuotojus iš Ukrainos“, – sako R. Tamošiūnas.

Viena iš įmonės gamyklų buvo Charkive. Vos prasidėjus karui, bombos sunaikino visus įmonės vagonus su aliejumi. Vėliau pavyko atnaujinti bendradarbiavimą su tiekėjais iš kitų filialų Ukrainoje. Karui vis dar besitęsiant, aliejus ir toliau vežamas iš Ukrainos, tačiau logistika pareikalauja daugybės iššūkių.

Apie „Obelių grupę“

„Obelių grupei“ priklauso maisto produktų gamybos ir prekybos, nekilnojamo turto valdymo ir veterinarijos paslaugas teikiančios įmonės Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Įmonių grupei priklauso ir viena didžiausių aliejaus gamyklų Baltijos šalyje „Lomista“, kuri Lietuvos rinkai pateikia daugiau nei 30 proc. suvartojamo maistinio aliejaus.